Statü Cambalkon Sistemleri

Albert Genau , neden Statü gibi bir marka oluşturma ihtiyacı hissetti ?

Cambalkon sektörünün her geçen gün daha rekabetçi olduğu şu günlerde, Albert Genau olarak pazara yeni bir iş modeli getiriyoruz. İstedik ki, cam balkonun metrekaresi kaça diye sorana da, sizde ısıcamlısı var mı diyene de, bayilerimiz satış yapabilsin. Bu yüzden Statü markasını Albert Genau çatısı altında bayilerimize sunmaya başladık.

Cambalkoncular, kendilerini güvene alma ve müşteri kaybetme korkusuyla piyasa ürünlerinden başka seçenekleri olmadığını düşünüyorlar. Projelere teklif verecek sertifikalı ve patentli ürünlerden, nihai tüketicinin gözünde albenisi yüksek ürünlerden vazgeçmek zorunda kalıyorlardı. Biz bu kapalı döngüyü kırmak istedikve bayinin müşteri kaybetme endişesini ortadan kaldırdık. Her müşteri grubuna hitap edecek ürünler ile bayilerimize daha geniş bir satış platformu sunuyoruz.

Sizce, bir cambalkoncu neden Statü’yü tercih etmeli, açıklar mısınız?

Albert Genau, Statü Markası ile “Fiyatsa Fiyat” dedi. Cambalkon firmalarının yaptığı fiyat odaklı piyasa ürünü yerine, aynı fiyat ile Statü’yü vermek istiyoruz. Cambalkoncular müşterisini, satış hacmini kaybetme endişesi taşımadan, işleyişi aynı şekilde devam etsin. Bununla birlikte Albert Genau ait 12 çeşit cambalkon sistemini ve sinerjik ürünlerini de üretip satabilsin.

Ticaret bugünü değil, yarını düşünme işidir. Firmalar bugün, “Zaten cambalkon satıyorum, bir sıkıntım yok” diye düşünüyorlar. Ancak, bundan 2-3 yıl önceki kar oranlarını koruyabiliyorlar mı ? Hayır. Peki ya yarın, öbür gün… Cambalkonun dip yaptığı bir piyasada, işlerini nereye kadar sürdürebilecekler. İşte bu noktada bizim teklifimiz, cambalkoncuların, kendilerini değiştirmeden, aynı ekiple, aynı kurguyla, daha karlı ve daha kazançlı hale getirmektir. Standart ürün ile alamadıkları işleri aldırmaktır.

“ BAYİ ” . Sadece 4 harf. Ağızdan çok kolay şekilde çıkıyor. Ancak bana göre, Türkiye’de bayi kelimesinin altı dolu tek firmasıyız. Sadece bayimize ürün satarız. Bayimiz olmayan bir firma bizden toplu iğne dahi alamaz. Yan dükkandan bitmiş ürün, bu dükkandan profil satmayız. Herhangi bir satış kotamız yok. İster 5.000 TL’lik, ister 500.000 TL’lik alın. 2003 yılında patentini aldığımız ve 2023 yılına kadar Dünya patenti Albert Genau’ya ait olan ısıcamlı cambalkonu sadece bayilerimiz satar. Tabelasından, montaj tulumuna, bilgisayar programından, araç stickerına, 22 kalemden oluşan bayilik paketini ücretsiz veririz. Bayilerimize ücretsiz internet reklamı yaparız. Müşteriyi ayağına getiririz. Bayimize, yaptığı balkonlar üzerinden nakit olarak müşteri memnuniyet primi veririz. Zaten satıp, para kazandığı işlerden ekstra bir de bizden para kazanır.

Markanın lansmanı ne zaman yapıldı ?

Statü markasını, 2015 yılının Mart ayında İstanbul Pencere Fuar’ında bayilerimizin ve sektörün karşısına çıkarmıştık. Statü markasının lokomotif modeli olan Samba Cambalkon sistemi, “fiyatsa fiyat!” sloganı ile fuar standında yerini almıştı. Fuar Standımızda, gerek yurt içi gerek yurt dışı bayi adayları tarafından yoğun ilgi görmüştür. 2015 İstanbul Pencere Fuarı için en dikkat çeken ürünümüz, Yeni Nesil Isıcamlı Cambalkon Sisteminin yanı sıra Statü markasının lansmanı da fuar sonrası etkisini kaybetmemiştir.

Lansman sonrasında Statü markasının satışları beklentileri karşıladı mı?


Bayilerimizin neredeyse tümü Statü markalı Samba modeliyle imalata geçmiştir. Bunun yanı sıra bir lansman kampanyası yapılması, hem bayilerimize hem de nihai tüketicilere ürünün entegrasyonunu hızlandırmıştır. Mevcut satışların ulaştığı seviye, yakın dönem hedeflerimizin oluşturulmasında belirgin oldu. Öncelikle Statü markasının piyasa ile rekabetçiliği korunmasına dikkat edilecek. Daha da önemli hedefimiz, önümüzdeki yıllarda Statü markasının ürün gamı diğer balkon-cephe camlama sistemleri ile zenginleştirilmesi planlanmaktadır.

Son olarak ne söylemek ister siniz?

Statü markası Albert Genau bayiliğinin bir parçası olarak kurgulanmıştır. Bu nedenle yine Statü ürünleri Albert Genau ürünleri ile birlikte aynı bayilik çatısı altında sunulacaktır. Aslına bakarsanız Statü markası, Albert Genau bayilerinin elinin güçlendirilmesi projesidir. İlginin yoğun şekilde daha da artmasını bekliyoruz.